Νίκησε ο ΟΦΗ τον Ατρόμητο στη «μάχη» του Ηρακλείου

Άλμα εξάδας για τον ΟΦΗ στο “Γεντί Κουλέ”

Ο ΟΦΗ λύγισε την αντίσταση του Ατρομήτου στο δεύτερο ημίχρονο επιστρέφοντας στην πρώτη εξάδα της Super League με 31 βαθμούς.

Στο πρώτο ημίχρονο ΟΦΗ και Ατρόμητος έμειναν στο 0-0. Οι δύο πολύ καλές ευκαιρίες άνηκαν στους φιλοξενούμενους, χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο για τον γηπεδούχο ΟΦΗ. Και οι δύο ομάδες παρουσιάστηκαν εξαιρετικά επιφυλακτικές, πράγμα αναμενόμενο με δεδομένο την κρισιμότητα του σημερινού ματς.

Στο δέυτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ ανέβασε στροφές και με αντεπίθεση διαρκείας, μετά από ευκαιρίες και δύο ακυρωθέν γκολ, έφτασε τελικά στο τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση στο 82′.

Στο σουτ του Σεμέδο, η μπάλα κόντραρε, ο Μέγερι γλίστρησε και ο Φιγκεϊρέδο σκόραρε για τους γηπεδούχους. Έγινε επίσης εξέταση με VAR για το αν υπήρχε παράβαση σε πρώτο χρόνο κι όχι στο γκολ του Φιγκεϊρέδο, αλλά δεν βρέθηκε κάτι και το γκολ μέτρησε κανονικά.

Αποτέλεσμα που παρέμεινε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης, με τον ΟΦΗ να παίρνει μια πολύ μεγάλη νίκη και να είναι αγκαλιά με τα play-offs της Super League.

φωτογραφίες: imageonline.gr