Πραγματοποιήθηκε η Προσκυνηματική πεζοπορία 73 χλμ.Ηράκλειο-Ι. Μονή Κουδουμά
Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία η Προσκυνηματική πεζοπορία 73 χλμ. Ηράκλειο – Ιερά Μονή Κουδουμά με την συμμετοχή 12 αθλητών και μίας αθλήτριας.
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2019/06/apo-tin-ekkinisi-1143390.jpg)
Η εκκίνηση δόθηκε στις ώρα 17:30 από την πλατεία Σινάνη και οι αθλητές διάνυσαν την διαδρομή οδός Ούλαφ Πάλμε- Βασιλιές- Σίλαμος- Αρχάνες- Χουδέτσι- Παρθένι- Αρμανώγεια- Τεφέλι- Λιγόρτυνος -Πραιτώρια-Χάρακας- Στέρνες- Αστερούσια Όρη τερμάτισαν σε 12.30 ώρες στην Ι.Μ. Κουδουμά.
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2019/06/diadromi143388.jpg)
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2019/06/diad-620x840.jpg)
Οι αθλητές που συμμετείχαν και τερμάτισαν ήταν οι: Καμπαξής Σπυρίδων- Βαρανάκης Χάρης – Βραβορίτης Γιάννης-Περράκης Παναγιώτης – Καγιαμπάκης Μανώλης -Αντάσουρας Γιώργος -Αρχάβλης Λευτέρης- Καλαιτζάκης Ανδρέας- Καλουρής Αντώνης-Σούφης Ευάγγελος-Ταβλαδωράκης Χαρίλαος-Μιχελακάκης Στέλιος- Πλουμή Αργυρώ.
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2019/06/termatismo-1143387.jpg)
Η προσπάθεια των αθλητών πεζοπόρων υποστηρίχτηκε από την έμπειρη ομάδα διάσωσης Φίλιος Ζεύς σε όλη την διαδρομή καθώς επίσης από έμπειρα μέλη του Συλλόγου Μαραθωνοδρόμων Κρήτης Στρατάκη Μανώλη-Στρατάκη Στέλλα και Στεφανάκη Λέανδρο – Δουλουμπέκη Κωνσταντίνο