Ο διορισμένος από τον Μητσοτάκη, Αντιπρόεδρος της ΝΔ ‘Αδωνης Γεωργιάδης, συναγωνίζεται την Χρυσή Αυγή. Υμνεί την Χούντα ότι «άφησε μια οικονομία κούκλα». Μισεί το «Πολυτεχνείο», γιατί είναι χουντικός. Η σιωπή του Προέδρου της ΝΔ, στην χυδαία αντιδημοκρατική πρόκληση, είναι ηχηρή!» αναφέρει σε ανάρτησή του στον προσωπικό του λογαριασμό στο Twitter, ο Αντιπρόεδρος του Ευρωκοινοβουλίου και επικεφαλής της ευρωομάδας του ΣΥΡΙΖΑ, Δημήτρης Παπαδημούλης.
Δ. Παπαδημούλης: Ο Α. Γεωργιάδης συναγωνίζεται τη Χρυσή Αυγή
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2015/04/papadhmoulis_euro_23.jpg)