Τη δομή φιλοξενίας κατοικίδιων ζώων από τις πληγείσες περιοχές επισκέφτηκε ο Πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ, Στέφανος Κασσελάκης, στο πλαίσιο των δράσεων του για τη μεγάλη πυρκαγιά που έπληξε την Αττική.
![Κασσελάκης Γαλάτσι](https://www.avgi.gr/sites/default/files/styles/default/public/2024-08/kasselakis_galatsi1.jpg?itok=34MNXpdL)
![Kασσελάκης Γαλάτσι](https://www.avgi.gr/sites/default/files/styles/default/public/2024-08/kasselakis_galatsi2.jpg?itok=Qgs2yl5q)
Η συγκεκριμένη δομή, που βρίσκεται στο Γαλάτσι, φροντίζει κατοικίδια ζώα τα οποία περισυνέλλεξαν πυροσβέστες και εθελοντές από τις περιοχές που επλήγησαν από την πυρκαγιά.
![Κασσελάκης Γαλάτσι](https://www.avgi.gr/sites/default/files/styles/default/public/2024-08/kasselakis_galatsi3.jpg?itok=FiyKOIi0)
![Κασσελάκης Γαλάτσι](https://www.avgi.gr/sites/default/files/styles/default/public/2024-08/kasselakis_galatsi4.jpg?itok=UtULVqm8)
Ο Στ. Κασσελάκης συνομίλησε με τους υπεύθυνους της δομής και τους ευχαρίστησε για το έργο τους. Επιπλέον, ο Πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ προσέφερε τροφές στη δομή για τα ζωάκια και προχώρησε στην υιοθεσία ενός σκύλου.
![Κασσελάκης Γαλάτσι](https://www.avgi.gr/sites/default/files/styles/default/public/2024-08/kasselakis_galatsi5.jpg?itok=TeafHEoW)
![Κασσελάκης Γαλάτσι](https://www.avgi.gr/sites/default/files/styles/default/public/2024-08/kasselakis_galatsi6.jpg?itok=mvET7gU9)
![Κασσελάκης Γαλάτσι](https://www.avgi.gr/sites/default/files/styles/default/public/2024-08/kasselakis_galatsi7.jpg?itok=DERG3fqq)
![Κασσελάκης Γαλάτσι](https://www.avgi.gr/sites/default/files/styles/default/public/2024-08/kasselakis_galatsi8.jpg?itok=5jV-chyy)