Ο Παγκρήτιος σύλλογος «Φίλων Βυζαντινής Μουσικής ο Όσιος Ιωάννης ο Κουκουζέλης» την Κυριακή 21 Απριλίου στις 19:30 πραγματοποιεί με την στήριξη της Περιφέρειας Κρήτης, εκδήλωση στο Ηράκλειο, με τίτλο «Προς το Πάθος». Η εκδήλωση θα γίνει στην αίθουσα «Αποστόλου Παύλου» οδός Αμαλθείας, και θα ακουστούν ύμνοι και κάλαντα της Αγίας και Μεγάλης Εβδομάδος από την «Βυζαντινή Χορωδία Κρήτης».
Είσοδος ελεύθερη για τους πολίτες.
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2024/04/1-2-4-1200x1680.jpg)