Τραγική εξέλιξη φαίνεται ότι είχε η επιχείρηση απεγκλωβισμού άνδρα από φρεάτιο επί της οδού Πολυδεύκους στον Πειραιά. Σύμφωνα με την Πυροσβεστική, ο άνδρας ανασύρθηκε χωρίς τις αισθήσεις του από το φρεάτιο και παρελήφθη από ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ
![απεγκλωβισμός 1](https://www.avgi.gr/sites/default/files/styles/default/public/2023-10/apegklovismos_1.jpg?itok=xMIaF8vc)
Στο σημείο επιχεηρούσαν 16 πυροσβέστες με 5 οχήματα, ενώ βρέθηκε και διασωστική ομάδα της 1ης ΕΜΑΚ.
Σε εξέλιξη επιχείρηση απεγκλωβισμού άνδρα από φρεάτιο επί της οδού Πολυδεύκους στον Πειραιά. Επιχειρούν 16 #πυροσβέστες με 5 οχήματα και μεταβαίνει διασωστική ομάδα της 1ης ΕΜΑΚ.
— Πυροσβεστικό Σώμα (@pyrosvestiki) October 2, 2023
Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες, κατά τη διάρκεια εργασιών απόφραξης κατέρρευσε μέρος του φρεατίου και τον καταπλάκωσε.
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2023/10/image-2-1200x600.png)