Δεν άντεξε και υπέκυψε στα τραύματά του ο νεαρός οδηγός δικύκλου που το βράδυ της Δευτέρας ενεπλάκη σε τροχαίο στην οδό Ελευθερίας στο Πασακάκι Χανίων.
Πρόκειται για έναν 31χρονο άνδρα, ο οποίος κάτω από αδιευκρίνιστες συνθήκες έχασε τον έλεγχο, έπεσε με το μηχανάκι και σφήνωσε κάτω από σταθμευμένο όχημα.
![](https://www.zarpanews.gr/wp-content/uploads/2022/12/troxaio_pasakaki13.jpg)
Τον άνδρα απεγκλώβισαν ανδρες της ΠΥ Χανίων, χωρίς τις αισθήσεις του.
Με τη χρήση διασωστικής σειράς ανασύρθηκε χωρίς αισθήσεις ένας άνδρας από ΙΧΕ όχημα, έπειτα από #τροχαίο, επί της οδού Ελευθερίας, στο Θέρισο Χανίων. Επιχείρησαν 6 #πυροσβέστες με 1 όχημα.
— Πυροσβεστικό Σώμα (@pyrosvestiki) December 12, 2022
Ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ έσπευσε στο σημείο και παρέλαβε τον 31χρονο, βαριά τραυματισμένο, μεταφέροντάς τον στο νοσοκομείο Χανίων, όπου και άφησε την τελευταία του πνοή.