Κάλεσμα στο ραντεβού της Κυριακής 15 Μαΐου στις κάλπες, για την ανάδειξη των μελών που θα απαρτίσουν την Κεντρική Επιτροπή του ΣΥΡΙΖΑ, απευθύνει μέσω του politica 89.8 ο κ. Γιάννης Παυλιδάκης πρώην γραμματέας της νομαρχιακής Ηρακλείου, που και ο ίδιος θα είναι υποψήφιος.
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2015/12/tsipras-paylidakis.jpg)
Να υπενθυμίσουμε πως εκτός από την κάλπη για τα μέλη της Κ.Ε. θα υπάρχει και κάλπη για την εκλογή- στήριξη του προέδρου παρ’ ότι ο κ. Τσίπρας , είναι ο μόνος που έχει θέσει υποψηφιότητα για την θέση αυτή.
![](https://i0.wp.com/www.politica.gr/wp-content/uploads/2022/05/279707854_364768529022985_3658806191573174999_n.jpg?resize=509%2C720&ssl=1)
«Στις 15 Μαΐου ψηφίζουμε την πολιτική αλλαγή, το μέλλον, τον Αλέξη Τσίπρα και στέλνουμε μήνυμα νίκης, ελπίδας και προοπτικής», ανέφερε.