Έλεγχοι ταχείας ανίχνευσης αντιγόνου Covid-19 (rapid test) σε πεζούς θα πραγματοποιηθούν την Τετάρτη 28/07/2021 από κλιμάκια του ΕΟΔΥ στο Τζερμιάδο Λασιθίου.
Οι δειγματοληψίες θα διεξαχθούν στην αίθουσα του Δημαρχείο από τις 10:00 έως τις 14:00, όπως απεικονίζεται στον χάρτη.
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2021/07/tzermiado-28-7-21-1200x1200.jpg)
Η προσέλευση του κοινού που επιθυμεί να υποβληθεί στο τεστ είναι ελεύθερη.
Οι προσερχόμενοι θα πρέπει να γνωρίζουν το ΑΜΚΑ τους και τον αριθμό του κινητού τηλέφωνου.
Η λήψη του δείγματος θα γίνεται ρινοφαρυγγικά.
Η δράση συνδιοργανώνεται από τον ΕΟΔΥ, την 7η Υγειονομική Περιφέρεια Κρήτης, την Περιφέρεια Κρήτης, το Δήμο Οροπεδίου Λασιθίου, με τη συμβολή της Αστυνομικής Διεύθυνσης Λασιθίου.