Οργισμένος εμφανίστηκε σε ανάρτησή του στο Twitter ο Στέφανος Μάνος για τη στάση των βουλευτών κατά τη συζήτηση της υπόθεσης Novartis.
Όπως μάλιστα επισημαίνει:
«Εξοργίζομαι με τους βουλευτές μας. Καταδικάστηκε η Novartis από τους Αμερικανούς με 310 εκ. $ επειδή λάδωνε Έλληνες αξιωματούχους. Δεν βρέθηκε ένας βουλευτής να ζητήσει επιβολή ίσου η μεγαλύτερου προστίμου από την Ελληνική κυβέρνηση. Στη φλυαρία πρώτοι, στο δια ταύτα μηδέν!»
![](https://img.documentonews.gr/unsafe/580x/smart/http://img.dash.documentonews.gr/documento/imagegrid/2020/07/23/5f1991a1825e63164a2624d3.jpg)
Ενδιαφέρον ωστόσο παρουσιάζει και μια άλλη ανάρτηση του Στέφανου Μάνου:
«Εξοργίζομαι και με τις εφημερίδες. Ενενήντα ή και περισσότερα λεπτά μιλούσε ο κ. Παπαγγελόπουλος για να αποσείσει τις εναντίον του κατηγορίες. Τα ΝΕΑ κατάφεραν να συντμήσουν τα 90 λεπτά σε 4 λέξεις. Η Καθημερινή σε 20 λέξεις και μια φωτογραφία. Εγώ έμεινα με τις προκαταλήψεις μου»