Έμεινε χωρίς υπουργείο ο κυρ Λευτέρης, έμεινε και εκτός ΚΟ της ΝΔ, αλλά κράτησε την έδρα, έβγαλε τα κοστούμια, άφησε αυτό το μπλαζέ ύφος, και επέστρεψε στις θεατρικές παραστάσεις από τα τα κάτω!
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2024/07/aygenakis-arkaloxwri-1200x668.jpg)
Σήμερα πχ πήγε στη συνέντευξη Τύπου του δήμου Μινώα και του συλλόγου των Σεισμοπαθών “Ελπίδα”, που κινητοποιούνται κατά της κυβέρνησης που ξέχασε την σεισμόπληκτη περιοχή. Από τη συνέντευξη και η φωτογραφία.
Δείτε:
Κοινωνία του δήμου Μινώα: Στους δρόμους την Πέμπτη για την εγκατάλειψη από την πολιτεία
Και στάθηκε αναφανδόν δίπλα σε δήμο και σύλλογο σεισμοπαθών. Όπως μάλιστα μας ενημερώνει η ανακοίνωση του δήμου Μινώα, “ο Βουλευτής Ηρακλείου και πρώην Υπουργός Λευτέρης Αυγενάκης δήλωσε ότι με την παρουσία του ενισχύει τη φωνή της διεκδίκησης που υψώνει ο Δήμος”!
Να θυμίσουμε βέβαια ότι ο κυρ Λευτέρης, όταν ακόμα ήταν πανίσχυρος υπουργός, έκανε δημόσιο μπούλινγκ στον πρόεδρο του συλλόγου σεισμοπαθών, επειδή διεκδικούσε από την κυβέρνησή του!
Το θυμάστε;