Ήττα για τον ΟΦΗ στην αυλαία του πρωταθλήματος

1-2 το ματς με τον Παναιτωλικό στο Γεντί Κουλέ

Φωτο: ImageOnline / Στέφανος Ραπάνης

Τον Παναιτωλικό υποδέχτηκε σήμερα ο ΟΦΗ στο Γεντί Κουλέ για την τελευταία αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 6ο λεπτό ο Παναιτωλικός με γκολ του Νίκου Καρέλη. Ο Ντουάρτε έκανε το γύρισμα από τα αριστερά με τον Έλληνα επιθετικό με ένα γυρίστο σουτ να νικάει τον Χριστογεώργο κάνοντας το σκορ 0-1.

Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι δεν έμειναν εκεί. Στο 46ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Χατζηθεοδωρίδης έκανε την κίνηση και τη σέντρα από τα αριστερά με τον Μπουζούκη να έρχεται και με το αριστερό να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-0 του Παναιτωλικού.

H απάντηση του ΟΦΗ ήρθε στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Αποστολάκης έγινε αποδέκτης μιας ωραίας μπαλιάς από τον Τοράλ και με ψύχραιμο πλασέ την έστειλε στα δίχτυα για το 1-2, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Φωτογραφίες: ImageOnline / Στέφανος Ραπάνης