Στην Κόρινθο βρέθηκε νωρίς το πρωί ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ Στέφανος Κασσελάκης.
Ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ επισκέφθηκε το εκλογικό περίπτερο της περιφερειακής παράταξης «ΠΡΩΤΑ Η ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ» (πεζόδρομος-Εθν. Αντιστάσεως ) και συναντήθηκε με τον υποψήφιο περιφερειάρχη Μανώλη Μάκαρη και τους υποψήφιους περιφερειακούς συμβούλους Κορινθίας.
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2023/10/kass-1200x668.jpg)
![Κασσελάκης Κόρινθος εκλογικό κέντρο](https://www.avgi.gr/sites/default/files/styles/default/public/2023-10/kasselakis%20korinthos%201.jpg?itok=YAxc8Nc0)
«Αλλάξαμε το παιχνίδι και πάμε να κερδίσουμε τώρα» είπε ο Στέφανος Κασσελάκης σε πολίτη που τον συνεχάρη για την εκλογή του στον ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ.
![Κόρινθος Κασσελάκης](https://www.avgi.gr/sites/default/files/styles/default/public/2023-10/kasselakis_korinthos_2_0.jpg?itok=azcPXngk)
«Δεν έχω έρθει από το πουθενά, έχω έρθει από το ψηφοδέλτιο Επικρατείας του Αλέξη Τσίπρα», τόνισε ο Στέφανος Κασσελάκης σε πολίτη που του ζήτησε να ακολουθήσει το έργο του πρώην προέδρου του ΣΥΡΙΖΑ -ΠΣ.
![κασσελάκης κόρινθος 2](https://www.avgi.gr/sites/default/files/styles/default/public/2023-10/kasselakis_korinthos_2.jpg?itok=qjU5umH-)
Ο κόσμος τον υποδέχθηκε με θέρμη και τον συνόδευσε σε ένα σύντομο περίπατο στο κέντρο της πόλης όπου συνομίλησαν για θέματα που απασχολούν τους πολίτες.
![Κασσελάκης στην κόρινθο](https://www.avgi.gr/sites/default/files/styles/default/public/2023-10/kasselakis_korinthos.jpg?itok=1CW2ZhLM)
![Κασσελάκης Κόρινθος 3](https://www.avgi.gr/sites/default/files/styles/default/public/2023-10/kasselakis_korinthos_3.jpg?itok=r5W8Xtxe)