Ο πολιτιστικός σύλλογος Χάρακα στο πλαίσιο εορτασμού της 82ης επετείου της Μάχης της Κρήτης πραγματοποιεί εκδήλωση στο μνημείο των ηρώων την Κυριακή 28 Μάϊου στις 10 το πρωί.
Θα απευθύνει χαιρετισμό ο κ. Αριστομένης Συγγελάκης πανεπιστημιακός και συγγραματέας του Εθνικού Συμβουλίου Διεκδίκησης Των Γερμανικών Οφειλών. Ο εορτασμός της 82ης επετείου της Μάχης της Κρήτης θα πραγματοποιηθεί στο χώρο του Μνημείου Ηρώων στο Χάρακα.
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2023/05/1684217662921-958x668.jpg)