Το σημείο της κατολίσθησης στο δρόμο της Μεσαράς επισκέφτηκε ο πρώην υπουργός και βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ – ΠΣ, Χρήστος Σπίρτζης. Ο κ. Σπίρτζης δήλωσε ότι το πρόβλημα αυτό είναι χαρακτηριστικό του πώς η ΝΔ κάνει τα έργα και προσπαθεί μάλιστα να ρίξει τις ευθύνες στον ΣΥΡΙΖΑ.
![Μπορεί να είναι εικόνα 4 άτομα, άτομα που στέκονται και δρόμος](https://scontent.fath3-3.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/277466431_10160236691495616_3111503041155862896_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=1-5&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=5ekzO38VwbgAX8rvhp-&_nc_ht=scontent.fath3-3.fna&oh=00_AT_P559eKxM0ZOOGGVBoiazTeEnUgBviXbqVtsctsUwHSQ&oe=62480777)
Ακούστε τη δήλωση:
H κατολίσθηση στο δρόμο προς Μεσαρά είναι αποτέλεσμα κακού σχεδιασμού και έλλειψης γεωτεχνικών μελετών, αποτέλεσμα του τρόπου που κάνει τα έργα η Νέα Δημοκρατία. Προσπαθούν, μάλιστα, να ρίξουν τις δικές τους ευθύνες στην κυβέρνηση του ΣΥΡΙΖΑ, τη μόνη κυβέρνηση που μπόρεσε να δώσει, επιτέλους, τον δρόμο στη κυκλοφορία καλύπτοντας με τρίτη εργολαβία-σκούπα το υπόλοιπο κομμάτι που δεν είχε ολοκληρωθεί.Νομίζω ότι η αυτοκριτική των βουλευτών και των στελεχών της ΝΔ είναι χρωστούμενο στους κατοίκους της Μεσαράς ενώ δεύτερο χρωστούμενο είναι οι υπόλοιπες εργασίες που πρέπει να γίνουν στο δρόμο.