Δεδομένου ότι οι συνθήκες που έχουν διαμορφωθεί από τα καιρικά φαινόμενα ενδέχεται να είναι διαφορετικές για κάθε Δήμο της Περιφερειακής Ενότητας Ηρακλείου, ο ΑντιπεριφερειάρχηςΗρακλείου Νίκος Συριγωνάκης με έγγραφο του προς τους Δήμους της Περιφερειακής Ενότητας, καλεί τις κατά τόπους Δημοτικές Αρχές ν’ αποφασίσουν για την παράταση ή την άρση της διακοπής λειτουργίας των σχολικών μονάδων αρμοδιότητας τους, κατά τη διακριτική τους ευχέρεια, από την Πέμπτη, 27/01/2022.
Π.Ε. Ηρακλείου: Με αποφάσεις των Δήμων η κατά τόπους λειτουργία των σχολείων από την Πέμπτη
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2020/11/vpE7axos3Fic9zSq5nC9.jpg)