Με την ανταλλαγή ευχών για το νέο έτος πραγματοποιήθηκε σήμερα η κοπή της Πρωτοχρονιάτικης πίτας της Περιφερειακής Ενότητας Ηρακλείου και μοιράστηκε σε αιρετούς και εργαζόμενους στο κεντρικό κτίριο της Περιφέρειας.
Η κοπή της πίτας έγινε από τον Περιφερειάρχη Κρήτης Σταύρο Αρναουτάκη και τον Αντιπεριφερειάρχη Ηρακλείου Νίκο Συριγωνάκη που ευχήθηκαν καλή χρονιά και υγεία σε όλους.
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2022/01/3a-1200x668.jpg)
Παρόντες ήταν ο Πρόεδρος του Περιφερειακού Συμβουλίου Παύλος Μπαριτάκης, οι Αντιπεριφερειάρχες Κρήτης Νίκος Ξυλούρης, Ζαχαρίας Δοξαστάκης, Έφη Κουτεντάκη, Γιάννης Λεονταράκης, οι Περιφερειακοί Σύμβουλοι Γιώργος Πιτσούλης, Ειρήνη Χουδετσανάκη, η γενική διευθύντρια Περιφέρειας Κρήτης Μαρία Ραπτάκη, η προϊσταμένη της διεύθυνσης διοίκησης Βασιλική Γαβρήλου.