Τροχαίο ατύχημα σημειώθηκε το μεσημέρι της Δευτέρας στην εθνική οδό Ρεθύμνου- Ηρακλείου επι του ΒΟΑΚ, λίγο μετά το κόμβο Σπήλιου στα Τρία Μοναστήρια στο ύψος του Μαγεράκη.
Υπό συνθήκες που δεν έχουν διευκρινιστεί, ο οδηγός αυτοκινήτου, έχασε τον έλεγχο του οχήματός του, με αποτέλεσμα αυτό να πέσει από γέφυρα, να ανατραπεί και να καταλήξει σε χαράδρα.
Στο σημείο έσπευσε η Πυροσβεστική για τον απεγκλωβισμό του και ασθενοφόρα του ΕΚΑΒ για τη μεταφορά του στο νοσοκομείο Ρεθύμνου, ωστόσο ο άτυχος άνδρας είχε ήδη χάσει τη ζωή του.
Δείτε τις φωτογραφίες που δημοσιεύει η σελίδα SOS Β.Ο.Α.Κ. sosboak@gmail.com:
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2021/10/244465451_2684157828559423_5284311436640910916_n-1200x668.jpg)
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2021/10/244349174_2684157885226084_2042497181149877389_n-1200x668.jpg)
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2021/10/243953760_2684157935226079_8082354298545549285_n-1200x668.jpg)
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2021/10/244114292_2684158055226067_6829391406313121212_n-1200x668.jpg)