Η πρώτη προβολή της ταινία «Κρουσώνας στα Χνάρια του Καπετάν Σατανά» πραγματοποιήθηκε στο θερινό κινηματογράφο «Απόλλων» στο πλαίσιο του 23ου Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης το βράδυ της Παρασκευής 25 Ιουνίου.
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2021/06/ΚΡΟΥΣΩΝΑΣ-ΤΑ-ΧΝΑΡΙΑ-ΤΟΥ-ΚΑΠΕΤΑΝ-ΣΑΤΑΝΑ-3-1200x668.jpg)
Ο Δήμος Μαλεβιζίου εκπροσωπήθηκε στην πρώτη προβολή της ταινίας στη Θεσσαλονίκη, από τον Αντιδήμαρχο Συντονισμού του έργου των Τοπικών Κοινοτήτων Χαράλαμπο Κουτσογιάννη και την Εντεταλμένη Δημοτική Σύμβουλο Πολιτισμού Εύα Κουτσογιαννάκη – Πιτσικάκη.
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2021/06/ΚΡΟΥΣΩΝΑΣ-ΣΤΑ-ΧΝΑΡΙΑ-ΤΟΥ-ΚΑΠΕΤΑΝ-ΣΑΤΑΝΑ-2-1200x668.jpg)
Μεταξύ των θεατών που γέμισαν τον θερινό κινηματογράφο Απόλλων για να παρακολουθήσουν το Ντοκιμαντέρ βρέθηκε και απόγονος του Αντώνη Γρηγοράκη ή Καπετάν Σατανά που μίλησε με συγκίνηση για τον προπάππου της μετά την ολοκλήρωση της προβολής. Ο Δήμος Μαλεβιζίου έχει ήδη κάνει τις απαραίτητες ενέργειες προκειμένου η ταινία να προβληθεί το επόμενο διάστημα στον Κρουσώνα, τη γενέτειρα του Αντώνη Γρηγοράκη ή Καπετάν Σατανά.