Στην… πλάκα πήραν τον εκδότη των “Παραπολιτικών”, Γιάννη Κουρτάκη, οι πολίτες! Αφορμή τα fake news που έγραψε την ώρα που εξελίσσονταν οι μεγάλες απεργιακές κινητοποιήσεις της Πέμπτης, ότι στην Κρήτη η ΝΔ… προηγείται του ΣΥΡΙΖΑ με 10 μονάδες!
Φυσικά δεν παρουσίασε κάποια δημοσκόπηση – δεν θα μπορούσε άλλωστε- αλλά έκανε μόνο ένα… ευχολόγιο, ως σχόλιο, κι όποιος τσιμπήσει!
Μην ξεχνάμε άλλωστε ότι το 2019, όταν η ΝΔ κέρδισε τις εκλογές, ο ΣΥΡΙΖΑ ήταν καθαρά πρώτος σε όλη την Κρήτη, με το μεγαλύτερο ποσοστό πανελλαδικά στο Ηράκλειο. Και στην Κρήτη η ΝΔ “εισέπραξε” τα χαμηλότερα πανελλαδικά ποσοστά.
Δείτε: Τα αποτελέσματα στην Κρήτη- Πρωτιά ΣΥΡΙΖΑ και στους 4 νομούς
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2019/07/gen-kriti.jpg)
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2019/07/gen-irak.jpg)
Σπάνε… πλάκα!
Δείτε μερικά μόνο από τα σχόλια που γράφουν οι πολίτες, ανάμεσά τους πολλοί Κρητικοί, όπως είναι φυσικό, κάτω από τη σχετική ανάρτηση του Κουρτάκη στο twitter.
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2021/06/image-2.png)
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2021/06/image-3.png)
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2021/06/image-4.png)
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2021/06/image-5.png)
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2021/06/image-6.png)
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2021/06/image-7.png)
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2021/06/image-8.png)
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2021/06/image-9.png)
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2021/06/image-10.png)
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2021/06/image-11.png)
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2021/06/image-12.png)
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2021/06/image-13.png)
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2021/06/image-14.png)
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2021/06/image-15.png)
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2021/06/image-16.png)
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2021/06/image-17.png)
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2021/06/image-18.png)
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2021/06/image-19.png)
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2021/06/image-20.png)
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2021/06/image-21.png)