Μία ιστορική στιγμή σημειώθηκε στον Ευαγγελισμό, καθώς η Ευσταθία Καμπισιούλη, νοσηλεύτρια σε ΜΕΘ του ίδιου νοσοκομείου, έγινε ο πρώτος άνθρωπος στην Ελλάδα που έκανε το εμβόλιο κατά του κορονοϊού.
Η κ. Καμπισιούλη, την ώρα που εμβολιαζόταν, σήκωσε τον αντίχειρά της, δείχνοντας ότι όλα θα πάνε καλά, ενώ αφού ολοκληρώθηκε η διαδικασία, ανέφερε στους δημοσιογράφους: «Νομίζω ότι πολλοί με ζηλεύουν σήμερα και πολλοί θα ήθελαν να είναι στη θέση μου».
Δείτε φωτογραφίες:
![](https://www.newsbeast.gr/files/1/2020/12/5212096-735x459.jpg)
![](https://www.newsbeast.gr/files/1/2020/12/5212097-735x459.jpg)
![](https://www.newsbeast.gr/files/1/2020/12/5212098-735x459.jpg)
![](https://www.newsbeast.gr/files/1/2020/12/5212100-735x459.jpg)
![](https://www.newsbeast.gr/files/1/2020/12/5212099-1-735x459.jpg)