Εκτός τόπου και χρόνου -και σίγουρα πάντως χωρίς συναίσθηση της τραγωδίας που έχει συντελεστεί στην Εύβοια- εμφανίστηκε ο Κ. Μητσοτάκης κατά τη διάρκεια της παρουσίας του στο Περιφερειακό Μέγαρο της περιοχής.
![](https://www.omadamnimis.gr/wp-content/uploads/2020/08/%CE%9A%CE%91%CE%99-%CE%A4%CE%95%CE%9B%CE%99%CE%9A%CE%91-%CE%9C%CE%91%CE%A3-%CE%95%CE%92%CE%91%CE%9B%CE%95-%CE%A3%CE%95-%CE%9D%CE%95%CE%91-%CE%9A%CE%A1%CE%99%CE%A3%CE%97-%CE%9A%CE%91%CE%99-%CE%9D%CE%95%CE%91-%CE%9C%CE%9D%CE%97%CE%9C%CE%9F%CE%9D%CE%99%CE%91-696x392.jpg)
Ο Πρωθυπουργός, αντί να σκύψει το κεφάλι και να αναλογιστεί τις ευθύνες της κυβέρνησής του για τα 8 θύματα και τους εκατοντάδες πολίτες που είδαν την περιουσία τους να καταστρέφεται, είχε όρεξη για αστειάκια με τους…καφέδες.