Σε παραλήρημα, εθνικισμού, ασυναρτησίας και… διακήρυξης του μεγαλείου της ελληνικής ψυχής, προχώρησε ο υπουργός Τουρισμού, Χάρης Θεοχάρης, επειδή… θα αρχίσουμε να υποδεχόμαστε τουρίστες!
Επιβεβαιώνουμε το μεγαλείο της ελληνικής ψυχής επειδή δεχόμαστε τουρίστες; Δεν είναι τύχη που γεννηθήκαμε εδώ, αλλα “προνόμιο” το οποίο φέρουμε ως καθήκον και παρακαταθήκη; Καθήκον το προνόμιο της γέννησης;
Τι άλλο θα ακούσουμε από αυτούς!
(Ε, ψιτ, η τουριστική σεζόν ανοίγει και σε άλλες χώρες!)
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2020/06/theoch.jpg)