Το 7ο Γυμνάσιο στο Παγκράτι επισκέφθηκε ο πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης, καθώς σήμερα επέστρεψαν στα σχολεία οι μαθητές της α’ και β’ λυκείου και όλων των τάξεων του γυμνασίου, στο πλαίσιο της σταδιακής επιστροφής στην κανονικότητα.
Ο πρωθυπουργός έφτασε στο σχολείο, όπου τον συνόδευε η υπουργός Παιδείας Νίκη Κεραμέως και η υφυπουργός Σοφία Ζαχαράκη, μπήκε στις τάξεις και συνομίλησε με εκπαιδευτικούς και μαθητές.
Αλγεινή εντύπωση προκαλεί ότι ούτε ο Πρωθυπουργός, αλλά ούτε και οι κυρίες Κεραμέως και Ζαχαράκη φορούσαν μάσκες.
![](https://www.newsbeast.gr/files/1/2020/05/5080931.jpg)
![](https://www.newsbeast.gr/files/1/2020/05/2896224.jpg)
![](https://www.newsbeast.gr/files/1/2020/05/2896216.jpg)
![](https://www.newsbeast.gr/files/1/2020/05/2896211.jpg)
![](https://www.newsbeast.gr/files/1/2020/05/2896227.jpg)
![](https://www.newsbeast.gr/files/1/2020/05/2896230.jpg)