Τα θέματα που αφορούν στην αυξημένη κίνηση που παρατηρείται στον αερολιμένα Ηρακλείου λόγω της τουριστικής περιόδου, συζήτησαν σήμερα ο Ηλίας Λυγερός, υποψήφιος Δήμαρχος της παράταξης «Ηράκλειο- Ενεργοί Πολίτες» και ο αερολιμενάρχης Ηρακλείου Γιώργος Πλιάκας.
![](http://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2019/05/ast-.jpg)
Ο Ηλίας Λυγερός, που συνοδευόταν από υποψήφιους Δημοτικούς συμβούλους, συναντήθηκε και με εκπροσώπους των συλλόγων εργαζομένων, του αστυνομικού τμήματος και των υπόλοιπων υπηρεσιών του αεροδρομίου.
![](http://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2019/05/ast-2.jpg)
Ο υποψήφιος Δήμαρχος επεσήμανε ότι το αεροδρόμιο Ηρακλείου είναι βασική πύλη εισόδου των επισκεπτών στην πόλη μας και η εύρυθμη λειτουργία του είναι σημαντική για την ομαλή προσέλευση του τουριστικού ρεύματος, η οποία αναμένεται ιδιαίτερα αυξημένη και τη φετινή καλοκαιρινή περίοδο.
![](http://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2019/05/ast-1.jpg)